Главная Uncategorized “Призывникам быть!” Мнение Ученического Парламента Литвы

“Призывникам быть!” Мнение Ученического Парламента Литвы

0 1291

931064_origПредставляем официальную позицию депутатов Ученического Парламента Литовской Республики — главной артерии и официального представителя общественного мнения молодежи нашей страны.

(Статья представлена в оригинальном виде во избежание переиначивания смысла в русском переводе и ради отображения всей полноты сказанного)

Šių metų kovo 19 d. Seime skubos tvarka įvyko balsavimas, po kurio paaiškėjo, kad šauktiniai oficialiai grįžta į kariuomenę: už – 112 Seimo narių, prieš – 3, susilaikė – 5. Nors Seimas jau nutarė, kad nuo rugpjūčio jauni vyrai bus kviečiami į kariuomenę, tačiau kalbos dar nenutilo.
Šauktinių kariuomenės įstatymo priėmimas visuomenę tarsi padalijo į dvi dalis: vieni įsitikinę, kad privaloma karo tarnyba – nepakeičiama vyriškumo mokykla ir kiekvienas jaunuolis privalo būti pasiruošęs ginti savo šalį, kiti mano, kad per prievartą sudaryta armija negali atlikti pareigos tėvynei taip, kaip profesionalūs kariai. Pagal numatomą tvarką, penkerius metus į privalomąją pradinę karo tarnybą kasmet planuojama šaukti 3–3,5 tūkst. 19–26 metų vaikinų.Lietuvos mokinių parlamentas išsako savo nuomonę dėl šauktinių tarnybos kariuomenėje. Nors iš pirmo žvilgsnio šauktinių pašaukimas prieštarauja demokratijos ideologiniams principams, tačiau remiantis LR Konstitucijos 139 str. „Lietuvos valstybės gynimas nuo užsienio ginkluoto užpuolimo – kiekvieno LR piliečio teisė ir pareiga“, manome, kad tai kiekvieno iš mūsų pareiga ir kiekvienas pilietis turėtų būti pasiruošęs ginti savo šalį ar bent jau žinoti, kaip elgtis tam tikromis kritinėmis situacijomis.Ukrainos konflikto atvejis dar kartą įrodė, kad turime būti pasiruošę viskam, todėl mes palaikome šį sprendimą suprasdami, kad šiuo metu politinė situacija mūsų kaimyninėse šalyse kelia nerimą. Valstybė privalo turėti ilgalaikę strategiją – ne tik žinoti, kiek jai reikės šauktinių, bet ir kaip didinti profesionalią kariuomenę. Taip pat mūsų nuomonei daro įtaką ir sąlygos, kuriomis bus kviečiami žmonės, ir kokios bus jų socialinės garantijos, baigus tarnybą. Į šauktinius nėra įtraukiami studentai, neįgalieji ir šeimos išlaikytojai. Vyriausybė siūlė mokėti kompensacijas šauktinių darbdaviams, pašauktiems į tarnybą jaunuoliams apmokėti dalį studijų. Bankai pasirengę atidėti paskolų palūkanų mokėjimą, jei šauktinis turėtų skolų ir norėtų atidėti palūkanų mokėjimą tarnybos metu. Kokios priemonės bus taikomos – bus sprendžiama skubos tvarka dar šią gegužę.
7756257
Šauktinių tarnyba ugdys jaunų žmonių fizinę būklę, ištvermę ir patriotizmą. Paklausinėjus jaunimo nuomonės, dažnai galime išgirsti, kad jie savo noru gintų tėvynę, nori dirbti jos labui. Taip pat turime paminėti, kad, įstojus į NATO sąjungą, Lietuva įsipareigojo turėti tam tikrą dalį savo kariuomenės. Deja, šiuo metu turime tik vieną trečiąją reikiamos dalies, todėl norint ištaisyti šią padėti, šauktiniai yra būtini. Kadangi apmokyti 3000 profesionalių karių šiuo metu valstybė neturi lėšų, manome, kad šauktiniai – geriausias galimas pasirinkimas. Be to, kuo daugiau žmonių žinos, kaip elgtis, ką daryti, ištikus kritinei situacijai, tuo bus geriau.Vis dėlto yra ir kita medalio pusė, kuri ne taip žavi. Lietuvos mokinių parlamento nariai diskutuodami nusprendė, kad šis Seimo priimtas sprendimas gali smarkiai paveikti jaunuolių požiūrį į tėvynę. Pavyzdžiui, tai gali padidinti  emigraciją, kuri, žinoma, yra opi Lietuvos Respublikos problema. Taip pat, niekas tvirtai negarantavo socialinės apsaugos atlikus šauktinių tarnybą, todėl gali būti apribota jaunuolių pasirinkimo laisvė ir tai, neabejotinai, kelia nerimą. Įsivaizduokime situaciją, kai motyvuoti ir perspektyvūs vaikinai, kurie labiau tinka būti verslininkais ar politikais, iškviečiami tarnauti, tokiu atveju gali būti neatsižvelgta į fizines ir moralines žmogaus galimybes. Klausimas – ar Lietuvai reikia tokios nesavanoriškos ir nemotyvuotos kariuomenės, ar ji padės, reikalui esant, apginti mūsų laisvę?

Užsienio reikalų komitetas

20060427204119!Lietuvos_mokiniu_parlamentas_LOGO
Мнение редакции портала micentr.lt не всегда совпадает с мнением автора, предоженной статьей или же общественноым мнением.

Главный редактор
Денис Кишиневский

Оставить комментарий...

Будьте первым, оставившим комментарий!